Türk Telekom Ventures PİLOT’un 12. Dönem Girişimleri

Türk Telekom Ventures, PİLOT programıyla 10 girişime yatırım ve nakit desteği sağlayarak onları güçlendiriyor.

Türk Telekom Ventures PİLOT’un 12. Dönem Girişimleri
Türk Telekom Ventures PİLOT’un 12. Dönem Girişimleri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Telekom Ventures PİLOT Programı Yeni Dönem Girişimlerini Açıkladı! İşte Türk Telekom Ventures PİLOT’un 12. Dönem Girişimleri!

Türkiye’nin dijital dönüşüm lideri Türk Telekom, yenilikçi girişimlere desteğini sürdürüyor. Türk Telekom Ventures’ın girişim hızlandırma programı PİLOT’un 12. dönemine kabul edilen 10 yeni girişim açıklandı. Bu girişimler, Türk Telekom Ventures’tan 30 bin USD yatırım ve 150 bin TL nakit desteği alma fırsatı yakalayacak. Ayrıca, Türk Telekom’un iş bağlantıları, yüksek teknoloji birikimi ve altyapısından faydalanabilecekler. Program sonunda, Stanford Üniversitesi iş birliği ile ABD’de özel olarak tasarlanmış tamamlayıcı global girişimcilik programına katılma hakkı da kazanacaklar.

Türk Telekom Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan, “Ülkemizin girişimcilik ekosistemini 10 yılı aşkın süredir destekliyor, yeni nesil teknolojileri besleyen yerli girişimlerin gelişmesine öncülük ediyoruz. Yerli girişimlerin dünyaya açılmasında köprü rolü üstlenerek Türkiye’nin teknoloji üreten ve ihraç eden ülke olma vizyonuna katkı sağlıyoruz. Nitekim, gelişmiş bir girişimcilik kültürünün Türkiye’yi geleceğe taşıyacağı bilinciyle, girişimcilik ekosistemini daha da güçlendirerek büyütmeyi amaçlıyoruz. Global başarılara imza atacak çok daha fazla girişime destek olarak ülkemizden yeni ‘unicorn’lar çıkarmayı hedefliyoruz. Girişimlere sağladığımız destekleri Türk Telekom Ventures’ın girişim sermayesi yatırımları alanındaki bilgi birikimi ve tecrübelerini aktardığı, girişimlere büyümelerinde destek olduğu bir süreç olarak konumluyoruz” dedi.

Sektörünün yatırım lideri olarak 2023 yılını noktalayan Türk Telekom, ekonominin kaldıracı haline gelen girişimcilik ekosistemine değer katan faaliyetlerini sürdürüyor. PİLOT programıyla 2013’ten bu yana Türkiye’nin teknoloji alanındaki girişimlerini destekleyen Türk Telekom, geliştirilen yerli ürün ve çözümlerin dünyaya açılmasında köprü görevi üstleniyor. Türk Telekom Ventures’ın girişim hızlandırma programı PİLOT’un 1 Temmuz’da başlayan 12. dönemine kabul alan girişimler belli oldu. PİLOT programına katılmaya hak kazanan 10 girişim Türk Telekom Ventures’tan 150 bin TL nakit desteği, 30 bin USD yatırım alma ve Türk Telekom ile iş birliği yapma fırsatı yakalayacak. PİLOT programı, yatırım alma süreci ve devamında girişimler, Türk Telekom Ventures’ın yatırım dünyasındaki bilgi birikimi ve tecrübesinin yanı sıra kapsamlı bir stratejik büyüme desteği alma imkanından da faydalanacak.

Muhammed Özhan, Türk Telekom Ventures’ın ülkemizin girişimcilik ekosistemini 10 yılı aşkın süredir desteklediğini ve yeni nesil teknolojileri besleyen yerli girişimlerin gelişmesine öncülük ettiğini vurguladı. “Hedefimiz, ilk günden bu yana yerli teknoloji ürünü ve çözümü geliştiren girişimlerle iş birliği yaparak onların büyümelerine katkı sağlamak. PİLOT programımız ile Türkiye’nin teknoloji alanındaki başarılarını uluslararası arenaya taşıyacak ‘unicorn’lar ortaya çıkarma amacıyla, destek veriyoruz. Türk Telekom Ventures ile girişimlere yatırımlarımızı sürdürürken, ‘Türk Telekom Ventures Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’ ile de PİLOT programı mezunları dahil olmak üzere ileri aşama girişimlere yatırım yapıyoruz. Diğer yandan girişimlere, Eminönü’nde bulunan Santral binamızda ve destekçisi olduğumuz Atatürk Kültür Merkezi’nde yer alan Türk Telekom Ventures Girişimcilik Merkezi’nde ofis ortamı sağlıyoruz. Girişimlere sağladığımız destekleri Türk Telekom Ventures’ın girişim sermayesi yatırımları alanındaki bilgi birikimi ve tecrübelerini aktardığı, girişimlere büyümelerinde destek olduğu bir süreç olarak konumluyoruz. PİLOT’un 12. dönemine kabul alan girişimlere yolculuklarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Programa kabul edilen 10 girişim, Türk Telekom Ventures’tan alacağı yatırım ve nakit desteğinin yanı sıra Stanford Üniversitesi ile ABD’de kendileri için özel tasarlanan tamamlayıcı programa katılmaya hak kazanacak. PİLOT programına kabul alan girişimler, Türk Telekom’un teknoloji alanındaki bilgi ve tecrübesi, altyapı kaynaklarından faydalanma imkânı bulacak. Türk Telekom Ventures’ın yatırımcı ağına, 400’ü aşkın mentoruna ve iş bağlantılarına erişme fırsatı yakalayacak girişimciler; konaklama, ofis ve eğitim desteği de alabilecek.

Türk Telekom Ventures PİLOT’un 12. Dönem Girişimleri

 1. Archi’s Academy – Kişiselleştirilmiş eğitim platformu
  • Yazılım geliştirme alanında proje tabanlı ve kişiselleştirilmiş çevrimiçi bir eğitim platformu sunan Archi’s Academy, teknoloji alanında kariyer hedefleyenlere esnek, taahhütsüz ve aylık abonelik ile eğitmen liderliğinde eğitimlere katılma ve bire bir mentorluk alma imkanı sunuyor.
 2. Finsmart AI – Yapay zeka destekli CFO hizmetleri
  • Hızla büyüyen şirketler için otomatik finansal raporlama sistemleri ve yapay zeka destekli CFO hizmetleri veren Finsmart AI, şirketlerin sürdürülebilirliklerini, kârlılıklarını ve fonlara erişimlerini artırmaya yardımcı oluyor. Finansal performanslarını analiz ederek eyleme geçirilebilir bilgiler sunuyor ve yatırımcıların portföy şirketlerinin performansını kolaylıkla takip etmelerini sağlıyor.
 3. From Your Eyes – Yapay görme çözümleri
  • İnsanlardan makinelere kadar uzanan geniş bir spektrum için yapay görme çözümleri tasarlayan From Your Eyes, video görüntü işleme ve anlık görüntü işlemenin kişiselleştirilebilmesini, edge computing ile çalıştırılıp eğitilmesini sağlıyor. Biyolojik görmeye en yakın yapay görme sistemlerini geliştiriyor.
 4. Hardal – Serverside ölçümlemenin en hızlı yolu
  • Web sitesi veya mobil uygulamalarda birincil taraflı veri analitiği için gerekli olan sunucu taraflı pazarlama ölçümlemesi ve analitiği hizmeti sunan Hardal, şirketlerin sunucu taraflı ölçümleme ve pazarlama, şirket içi geliştirme, projelendirme ve sunucu maliyetlerini yapay zeka destekli algoritmalar ile minimize etmelerini sağlıyor. Ayrıca, çerezsiz reklam kampanya optimizasyonu ve ölçümlenmesi için gerekli altyapıyı uçtan uca sunuyor.
 5. Mistikist – Yapay zeka destekli nörobilim uygulaması
  • Görsel ve işitsel uyaranlarla stres ve anksiyeteyi azaltan, odaklanma ve iş performansını artıran yapay zeka destekli bir nörobilim uygulaması olan Mistikist, beyin dalgalarını regüle ederek zihinsel esenliğe ulaşmalarını sağlıyor.
 6. QDelivery – Akıllı Teslimat Platformu
  • Teslimat ve saha operasyonları yürüten firmaların tüm süreçlerini dijitalleştiren, optimize eden ve en etkili şekilde yönetmelerini sağlayan SaaS platformu olan QDelivery, firmaların operasyonel maliyetlerini düşürmelerine ve müşteri memnuniyetini artırmalarına olanak tanıyor.
 7. Sensed AI – Binaların ve Kritik Altyapıların Fiziksel Sağlığını Düzenli İzleme Platformu
  • Kentsel ve tarımsal izleme konusunda uzmanlaşmış yenilikçi bir yer gözlemi girişimi olan Sensed AI, sentetik açıklıklı radar (SAR) verileri ve ileri yapay zeka algoritmaları ile binaların ve kritik altyapıların fiziksel bütünlüğü ve sağlığı hakkında düzenli bilgiler sunuyor.
 8. Some Carbon – Yeni Nesil Karbondioksit Azaltım ve Yönetimi
  • Fabrikaların bacasından çıkan karbondioksit emisyonlarından metanol gibi katma değerli ürünler üretilmesini ve karbon yönetiminin gerçekleştirilmesini sağlayan Some Carbon, firmaların hem emisyon azaltım risk ve fırsatlarını değerlendirmelerine hem de metanol gibi sürdürülebilir ürünler elde etmelerine olanak tanıyor.
 9. T4 People Analytics – Yapay zeka ile çalışan verilerini değere dönüştürme
  • Kurumların farklı sistemlerinde bulunan tüm çalışan verilerini bir araya getirerek veriye dayalı yüksek etkili aksiyonlar alınmasını sağlayan yapay zeka çözümleri sunan T4 People Analytics, İK veri ambarı, yapay zeka tabanlı istenmeyen işten ayrılmaları tahminleme ve aday skorlama gibi makine öğrenmesi modelleri içeriyor.
 10. VenueX – Bütünleşik Dijital Pazarlama Platformu
  • Markaların mağaza verilerini global platformlarla entegre ederek, müşteri trafiğini ve satışlarını artıracak dijital reklamlar oluşturup yayınlamalarını sağlayan VenueX, firmaların reklamlarının etkisini ölçerek hem reklam harcamalarının mağaza ziyaretlerine ve satışlara dönüşümünü belirliyor hem de markaların reklam performansını ve gelirini maksimize ediyor.

23
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türk Telekom Ventures PİLOT’un 12. Dönem Girişimleri

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Startup Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin